Hakkımızda

Posthane Bozcaada Otel > Hakkımızda

Hakkımızda

POSTHANE OTEL BOZCAADA
Bozcaada’da bulunan tarihi binalardan biri olan Posthane Otel ilk olarak Gümrük Karakolu olarak kullanıldı. Geniş açık avlu üzerine inşa edilen otelin odaları 3 metre yüksekliğindedir. Tavanları ahşap ve duvarları taştandır. Tarihi yapısı ve dekoru ile sizi adete farklı bir döneme götürüyor. Posthane otel Bozcaada’nın rum mahallesi olarak geçen bölümünde siz değerli misafirlerini ağırlamak için bekliyor.

Posthane otel aynı zamanda dışarıdan günübirlik veya adaya tatil amacıyla gelen misafirler için kafe hizmeti de sunmaktadır. Kahvaltı servisleri, çay-kahve vb. birçok imkanı ile sizlere gün boyu hizmet sunmaktadır.

Eski Postane Oteli Bozcaada’nın merkezinde, limana sadece 200 metre uzaklıkta, Rum Mahallesi’nin en sonundaki yapılardan biri. 1’i süit olmak üzere 7 odası bulunan Eski Postane Oteli, konuklarına açık büfe kahvaltı veriyor. Aydınlık avluda hazırlanan kahvaltıda fırından çıkmış taze kek ve poğaçalar, Bozcaada’nınn meşhur ev reçelleri, çeşit çeşit peynirler ve ekmekler, sürpriz Bozcaada tatları sunuluyor. Otelin orijinalliği korunarak restore edilmiş avlusunda günün her saati vakit geçirmek mümkün. Deniz dönüşü buz gibi beyaz ada şarabı eşliğinde akşama hazırlanmanın keyfi bu avluda bambaşka. Bir buçuk asırlık tarihi Bozcaada’ya ait yapıda eskiyle yeninin uyumu ve konfor göz önünde bulundurularak yaratılan ortam unutamayacağınız anların habercisi…

POSTHANE RESORT OTEL BOZCAADA
Ayrıca 2018 yılında sıfırdan yapılan binası ile açılan Posthane Resort, Türk mahallesinde, deniz ve kale manzarasına karşı kurulmuş kardeş otel.

Burada iki ve üç kişilik 12 oda bulunuyor.

Kahvaltı geniş bahçesinde açık büfe olarak veriliyor.

Bozcaada Otelleri hizmetinde farklı konseptiyle ön plana çıkan Posthane Otel, günün sonunda huzurlu bir dinlenme alanı ile tatili unutulmaz kılmaktadır.

Aile işletmesi olan otelde çalışan güler yüzlü personeli ile de kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Fırsat Odası ve Deniz Manzaralı Aile Odamız Bu Tesisimize 150 mt Uzaklıktaki Posthane Resort Binasındadır.

Bozcaada Otelleri hizmetinde farklı konseptiyle ön plana çıkan Posthane Otel, günün sonunda huzurlu bir dinlenme alanı ile tatili unutulmaz kılmaktadır. Aile işletmesi olan otelde çalışan güler yüzlü personeli ile de kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Posthane Otele yakın konumdaki görülmesi gereken yerler:
Meryem Ana Kilisesi – Otelimize sadece 2 dakika yürüme mesafesindedir.

Bozcaada Local History Museum – Otelimize sadece 2 dakika yürüme mesafesindedir.

Bozcaada Müzesi – Otelimize sadece 3 dakika yürüme mesafesindedir.

Bozcaada Kalesi – Otelimize sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Bozcaada Plajları;

Habbele Plajı – 6,2 km mesafededir.

Ayazma Plajı – 6,3 km mesafededir.

Mitos Plajı – 6,7 km mesafededir.